Reklam Alanı
2014-01-03-877

KAYMAKAMIMIZ SAYIN MEHMET KILIÇ KÖYÜMÜZE ZİYARETE GELDİ.

Önceki kaymakamımız Sayın Ali TÜRK’ün  tayini çıkıp gitmesinin ardından yeni göreve gelen kaymakamımız... 

2013-11-25-836

MUHTARIMIZ OSMAN ÖZMEN YANGIN VANALARINI SOĞUYA KARŞI PATLAMAMASI İÇİN ÖNLEM ALDI…

Muhtarımız Osman ÖZMEN tarafından kış mevsiminin çok sert geçtiği ayazın bol olduğu bölgemizde aşırı soğuklardan... 

2013-12-24-868

MUHTARIMIZ OSMAN ÖZMEN İMAM EVİNE YAPTIRMIŞ OLDUĞU EK ODAYA LAMİNENT PARKE DÖŞETTİ…

İmam evinin  dar ve iki oda olması nedeni ile İmama evine ek oda yapma kararı alan Muhtarımız ve ihtiyar heyeti yaptırmış... 

2013-11-25-819

MUHTARIMIZ OSMAN ÖZMEN İMAM EVİNİN EKSİKLERİNİ TAMAMLADI….

Eski imamımızın tayini çıkıp gitmesi üzerine yeni imamımızında tayini çıkıp gelecek olması nedeni ile Muhtarımız... 

2013-12-19-867

YENİ İMAMIMIZ MAHMUT SAK GÖREVE BAŞLADI…

Eski imamımızın tayini çıkıp gitmesi üzerine uzun zaman imam açığı çeken köyümüze; Kütüğü BALIKESİR... 

RUKİYE ÜNAL YİNE BİRİNCİ OLDU

Kategori : (ANASAYFA) - Etiketler : - Tarih : 15 Mart 2012

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen ”Kadın Çiftçiler Yarışıyor” etkinliğinin il finali Bilecik’te yapıldı. Birinciliği geçen yıl olduğu gibi yine Batı Belenören Köyü Muhtarı Rıza Ünal’ın eşi Rukiye Ünal kazandı

Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Milletvekilleri Fahrettin Poyraz ve Bahattin Şeker’in yarışmaya gönderdikleri mesajların okunmasıyla süren program daha sonra kadın çiftçileri anlatan slayt gösterisiyle sürdü.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bilgin Aydın yarışma öncesi yaptığı konuşmada, dünyada ve Türkiye’de tarımsal üretim ve beslenmede en büyük rolü oynayanların kadınlar olduğunu kaydetti.

Kadının, Türkiye’de küçük işletmelerden oluşan aile tarımında erkeğin en büyük destekçisi olduğunu ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

”Tarlada üretimde yer alan kadın, bitkisel ve hayvansal üretimi gerçekleştirmenin yanında, evinin işlerini yapmakta ve ailenin beslenmesinde de en büyük görevi üslenmektedir. Kırsal alanda kadın ailenin her şeyidir, tarlada üretendir. Kadın anadır, bacıdır, yardır. Kadın birçok özellik taşıyan mücevherdir. Evini yönetendir. Kadın toplumun sigortasıdır. Bu büyük sorumlulukları göğüsleyen kadınlarımızın birbirleriyle kaynaşmalarının sağlanması açısından 2004 yılından bu yana yarışma düzenlenmektedir. İlimizdeki kadın çiftçilerimiz önemli başarılara imza atmışlardır.”

Aydın’ın konuşmasının ardından yarışmaya geçildi. Bilecik ve ilçelerinden kadın çiftçilerin katılımıyla gerçekleşen ve 15 sorunun yöneltildiği yarışmada Yenipazar Batıbelenören köyünden Rukiye Ünal birinciliği elde etti. İkinciliği yedek sorularda Osmaneli Çerkeşli köyünden Huriye Kaplan elde ederken, İnhisar Tozman köyünden Feride Ayan da üçüncü oldu.

Birinci olan Ünal’a ödülünü Vali Halil İbrahim Akpınar ve eşi Dr. Nihal Akpınar, ikinci olan Kaplan’a Vali Yardımcısı Mehmet Öksüz, üçüncü Ayan da ödülünü Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Aydın’dan aldı. Ünal, Çankırı’da yapılacak bölge finalinde kenti temsil etmeye hak kazandı.

(Sinan Önce – Sakarya Gazetesi)

(Ergün ÖZMEN-www.yenipazarinsesi.com)

Yazının bugün için okunma sayısı - 0 Toplamda okunan 183

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :

EN SON GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ TAKİP EDİN !!!

TAKVİM

Kasım 2015
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Oca    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30